prezent gwiazdkowy dla dziecka

prezent gwiazdkowy dla dziecka

„Wintergirls” Laurie Halse Anderson

Autor: Laurie Halse Anderson Wydawnictwo: Viking, stron: 278 s (twardej), Kraj: Stany Zjednoczone, Gatunek: Fabuła

Review: Wintergirls jest około 18-letniej dziewczynki o imieniu Lia anoreksją czynienia z anoreksją. Ona chce być cienkie, tak cienkie, że znika, a jej ciało jest przełamanie i umierają z tego powodu. Książka zaczyna się od śmierci najlepszego przyjaciela Lia jest (również cierpi na zaburzenia jedzenia), który umiera w motelu wszystkim sama. Lia zajmuje się nie tylko z jej anoreksji, ale z rozbitej rodziny i problemów skrawających. Było to z pewnością kolejny niezwykle wstrząsających książka napisana przez Andersona o bolesnego tematu, że wiele dziewcząt przeżywa każdego dnia. Dla wszystkich tych, którzy czytali Mów, proszę spojrzeć na Wintergirls! Jest to jeden z najlepszych młodych dorosłych książek, które przeczytałem.

Podobne książki: The Hunger Games by Suzanne Collins, Trzynaście powodów Jay Asher.

prezent gwiazdkowy dla dziecka

„The Hunger Games (trylogia)” autorstwa Suzanne Collins

Autor: Suzanne Collins, Wydawca: Scholastic 2008-2010, Język: English, Kraj: Stany Zjednoczone, Gatunek: Przygodowe, Science Fiction, młodych dorosłych

Review: Trylogia Igrzyska śmierci to historia miłosna, science fiction, który odbywa się od tysięcy lat w przyszłości, w której Stany Zjednoczone są regulowane przez jeden Capitol i podzielona na trzynaście okręgów, historia jest około 16-letnia dziewczynka Katniss Evergreen w sposób świat fantasy zwany Panem (łac dla „chleba”) i który jest „wybrany” do walki w bitwie na-the-śmierci z innymi dziećmi w innych dzielnicach, zwycięzca gra będzie wrócić z jedzeniem dla ich dzielnicy. Historia jest pięknie wykonane i tak nieoczekiwane. Tak wiele zwrotów akcji, która utrzymuje swój klej oczy na stronach. Pierwsza książka była niesamowita ustawia historię i wypełnia nas w historii Katniss Evergreen.
Wpis zawdzięczamy